Symboly Semmelrock

Inovace a funkčnost určují produktovou filozofii firmy Semmelrock. Zde se dozvíte více o symbolech, kterými jsou označeny naše produkty.

Semmelrock Concept – Jeden design. Mnoho možností.

Semmelrock Concept – Jeden design. Mnoho možností.

Semmelrock nabízí řešení, díky kterýmjemožné kombinovat dlažby, dlaždice, ploty, zídky, obrubníky, schody atd. z jedné produktové řady. Díky stejné povrchové úpravě jednotlivých produktů je dosaženo jednotného příjemného vzhledu.

Semmelrock Protect®

Semmelrock Protect®

Semmelrock Protect® je technologie od Semmelrocku, která slouží k ochraně povrchu našich produktů. Je to jedinečná kombinace ochrany aplikovaná jak uvnitř, tak i zvenku.
Výhody:

 • Produkty si zachovají delší dobu svůj původní vzhled a mají vyšší barevnou stálost
 • Dlažby a dlaždice jsou odolnější proti vlivům počasí a nečistotám
 • Vyšší mrazuvzdornost a odolnost proti posypovým solím
 • Zvýšená odolnost proti výkvětům

   

Semmelrock Premium Protect®

Semmelrock Premium Protect®

Povrchová úprava Semmelrock Premium Protect® byla vyvinutá speciálně pro silně namáhané plochy. Povrch je ve výrobním procesu uzavřen a vytvrzen pod UV světlem. Produkt je pak chráněn před nečistotami a vlivy, které se dají jen těžce odstranit.

Kombi forma

Kombi forma

Kombi forma je pokládková vrstva, která se skládá z definovaného počtu určitých formátů. Výhodou je jednodušší a rychlejší pokládka, při které se vždy dopracujete k rovnému zakončení krajů. Ztvárnění plochy tak nejsou kladeny žádné hranice.

Systém Einstein®

Systém Einstein®

Patentovaný zámkový systém nabízí zabezpečení proti posunu, speciálně pro vysoce namáhané pojezdové plochy. Díky kolem dokola rozmístěných spojovacích, distančních a fixačních prvkům je zajištěna správná šířka spáry. To umožňuje správné vyplnění spár bez toho, aby došlo k výraznějšímu kontaktu mezi jednotlivými kostkami.

Kvalita

Kvalita

Výrobky Semmelrock jsou vyráběny a testovány dle evropských norem ČSN EN 1338, ČSN EN 1339, ČSN EN 1340, ČSN EN 771-3, ČSN EN 771-5, ČSN EN 13198. Semmelrock nabízí vyšší kvalitu, než normy předepisují.

 • klademe nejvyšší důraz na vysokou kvalitu surovin dodávaných lokálními dodavateli
 • interní zajištění kvality na každém stupni výroby
 • výrobu v nejbližším okolí našich prodejních míst.

   

Kritéria CE

Kritéria CE

Naše dlažby, dlaždice a obrubníky odpovídají požadavkům evropských norem ČSN EN 1338 (Betonové dlažební bloky), ČSN EN 1339 (Betonové dlažební desky), ČSN EN 1340 (Betonové obrubníky), ČSN EN 771-3 (Specifikace zdících prvků), ČSN EN 771-5 (Specifikace zdících prvků), ČSN EN 13198 (Betonové prefabrikáty).

Vnitřní hydrofobizace

Vnitřní hydrofobizace

Kompaktní betonová struktura je hydrofobně upravená čili vodoodpudivá. Tímto se přirozeně zredukuje přirozená nasákavost betonové dlažby za deště, vlhkosti a částečně předchází vzniku výkvětů. Díky vnitřní hydrofobizaci se též zlepšujemrazuvzdornost a odolnost proti solím. Barevný nebo strukturovaný povrch betonu, který dodává dlažbě ten pravý elegantní vzhled, je též vyroben pomocí hydrofobizace. Vzniká struktura betonu s malým podílem kapilár, s extrémní kompaktností a zlepšenou mrazuvzdorností. Timto způsobem dosahujeme zřetelného snížení tvorby výkvětů.

Odolnost vůči chemickým rozmrazovacím látkám

Odolnost vůči chemickým rozmrazovacím látkám

Semmelrock garantuje odolnost vůči chemickým rozmrazovacím látkám dle EN 1338, EN 1339, jakož i EN 1340 u všech deklarovaných výrobků. Mohou být používány pouze ty rozmrazovací prostředky, které jsou určeny pro betonové výrobky (např. na bázi NaCl). Užití rozmrazovacích látek na bázi sulfátů by mohlo vést k poškození našich betonových materiálů.

Povrchové zušlechtění

Povrchové zušlechtění

Povrch mnoha našich betonových dlažeb je zušlechťován, což znamená, že již hotové výrobky jsou dodatečně opracovávány. Výsledek takového procesu dodává příslušnému výrobku individuální ušlechtilý vzhled. Následující techniky slouží k optickému zušlechtění povrchu, odolnost dlažeb není tímto ovlivněna: kartáčování, otloukání, štípání, vymývání, tryskání.